Már 2260 szócikk közül válogathatsz.

A Patikapédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető webes gyógyszerészeti- és orvosi tudástár. Legyél Te is a Patikapédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Alexander Fleming
Verzió: 6  
Változtatta: Anonym on-line user
Változtatás dátuma: 2011-06-25 21:57:37
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.





Alexander Flemnig


Alexander Flemnig


 

(1881-1955)

 

 

a penicillin felfedezője

Alexander Flemin - A penicilin felfedezője

 

A baktériumkutatás, az immunológia és a kemoterápia területén dolgozó Alexander Fleming (1881–1955) nevéhez kötik a [penicillin] felfedezését. Fleming 1928-ban a londoni St. Mary kórház laboratóriumában vette észre, hogy a Staphylococcus tenyészetébe került kékes-zöldes penész-szennyeződés körül a baktériumok nem növekednek. Ez motiválta a további kísérleteit, amelynek során egyértelműen bizonyította, hogy a penész olyan anyagot bocsát ki, mely gátolja a baktériumok növekedését, és elpusztítja azokat. Már a kutatások e korai szakaszában is kiderült, hogy a penicillin leginkább a [Gram-pozitív baktérium]ok ellen hatásos, ellenben a [Gram-negatív baktérium]okra és a gombákra hatástalan. 1940-ben sikerült előállítania a szert, közben ausztrál kutatók is jelentős eredményeket értek el. Végül 1942-ben alkalmazták először sikeresen betegen is.


A baktériumok kutatása, az immunológia és a kemoterápia területén dolgozó Alexander Fleming (1881–1955) nevéhez kötik a [penicillin] felfedezését.

 

Fleming 1928-ban a londoni St. Mary kórház laboratóriumában vette észre, hogy a Staphylococcus tenyészetébe került kékes-zöldes penész-szennyeződés körül a baktériumok nem növekednek. Ez motiválta a további kísérleteit, amelynek során egyértelműen bizonyította, hogy a penész olyan anyagot bocsát ki, mely gátolja a baktériumok növekedését, és elpusztítja azokat. Már a kutatások e korai szakaszában is kiderült, hogy a [penicillin] leginkább a [Gram-pozitív baktérium]ok ellen hatásos, ellenben a [Gram-negatív baktérium]okra és a gombákra hatástalan.

 

1940-ben sikerült előállítania a szert, közben ausztrál kutatók is jelentős eredményeket értek el.

Végül 1942-ben alkalmazták először sikeresen betegen is.










Médiapédia Netpédia Biciklopédia Jógapédia Szépségpédia Mammutmail Webfazék
marketing és média tudástár internetes tudástár kerékpáros tudástár jóga gyakorlatok, tudástár szépség, divat, smink

nagy fájlok küldése

online receptek

A Patikapédián olvasható cikkek orvos moderátor jóváhagyása után jelennek meg,
de nem helyettesítik az orvosával, gyógyszerészével történő személyes konzultációt!