Már 2260 szócikk közül válogathatsz.

A Patikapédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető webes gyógyszerészeti- és orvosi tudástár. Legyél Te is a Patikapédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Hallókészülékek
Verzió: 1  
Változtatta: Anonym on-line user
Változtatás dátuma: 2010-10-13 17:53:32
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

A hallókészülékek elektronikus eszközök, amelyek javítják a [hallás]t.

 

Az ilyen eszköz mikrofonból, erősítőből, vevőből és energiaforrásból (rendszerint elemből) áll. Az [orvos] a [hangmagasság] ([rezgés]szám) és a hangerő (telítettségi szint) figyelembevételével rendeli a készülékeket. Bizonyos hallókészülékek hangerő-szabályozóval vannak felszerelve, amelyet a páciens aszerint állíthat, hogy telefonálni akar vagy más hangot kibocsátó készüléket kíván üzemeltetni. A korszerű hallókészülékek rendszerint annyira kicsik, hogy vagy a [fül] mögött, vagy részben, illetve teljesen a külső [hallójárat]ban helyezhetők el. Amikor azonban az ilyen készülékek nem megfelelőek vagy nagyobb erősítésre van szükség, mikrofonból és energiaforrásból álló termetesebb készülék jön számításba, amely a [mellkas]on hordható.

 

Újabb fejlesztésű hallókészülékek azok is, amelyeknek egy részét olyan emberek csigájába ültetik be, akik nagyon rosszul hallanak. A beültetett rész elektromos impulzusokká alakítja a [hang]okat, s azok a csigában levő elektródból jutnak át az [agy]ba haladó idegre.

 

A csontvezetéses hallást javító készüléket fejpánt rögzíti szorosan a [fej]hez, hogy a lehető legjobb legyen a hangvezetés a [koponyacsont]on keresztül.









Médiapédia Netpédia Biciklopédia Jógapédia Szépségpédia Mammutmail Webfazék
marketing és média tudástár internetes tudástár kerékpáros tudástár jóga gyakorlatok, tudástár szépség, divat, smink

nagy fájlok küldése

online receptek

A Patikapédián olvasható cikkek orvos moderátor jóváhagyása után jelennek meg,
de nem helyettesítik az orvosával, gyógyszerészével történő személyes konzultációt!