Az étkezési zavarok egy új formája, amit drunkorexiának neveznek. A drunkorexiában szenvedő – többségében – nők az egész napi koplalást alkoholfogyasztással „kombinálják”, abban a hiszemben, hogy így nem híznak majd az alkohollal bevitt kalóriáktól, és megőrizhetik alakjukat. A látszólagos cél itt is a csontsovány modell-ideál elérése/megtartása.
◦Anorexia |
|
Egy nagy pohár bor hasonló mennyiségű kalóriát tartalmaz, mint egy könnyű ebéd, a fiatal nők nagy része viszont az esti kalóriára gondolva inkább koplal délben.
Hogy az alkohol mennyi vitamint és ásványi anyagot von el a szervezettől, az drunkorexiásoknak nem számít.
A drunkorexia azért is nagyon veszélyes, mert kombinálja a "sorozativást" (több mint öt pohár alkohol fogyasztása egymás után) és az étkezési rendellenességeket.
Koplalás és alkohol együtt
Nemcsak a kóros soványság, de a sok alkohol is pusztító, egészségromboló hatású. Üres gyomorra inni azért veszélyes, mert 5 percen belül a májba kerül a toxikus hatású alkohol. A májból pedig a véráramba is jut rendesen a mérgekből. Egyesek még ezt a hatást is képesek tovább fokozni. Ők a rövidet energiaitalokkal kombinálják. Így természetesen pörögnek is a partikon, mint a búgócsiga. Hogy aztán mosogatórongyként zuhanjanak az ágyba hajnaltájt. Statisztikák szerint Amerikában a 18-24 éves lányok 30 százaléka vallja be: tudatosan hagynak ki étkezéseket azért, hogy később az így megspórolt kalóriát alkohol formájában vigyék be szervezetükbe.