Vannak módszerek, amelyekkel elérhetjük, hogy ne érezzünk éhséget, annak ellenére, hogy kevesebb mennyiséget eszünk.
Ha az átlagos férfi esetében 3250, nő esetében 2400 kalóriával szemben csak 1200-1800 kalóriát viszünk be a szervezetünkbe, heti 0,5 – 1 kg fogyást érhetünk el. Az igazi kihívás az, hogy éhségérzet nélkül csökkentjük 1000 kalóriával a napi táplálékbevitelünk.
Az étvágyunkat csökkenthetjük, ha az egész nap folyamán magas növény rost tartalmú ételeket fogyasztunk, zöldségeket, salátát, gyümölcsöt, szójakenyeret. A telítő érzéshez 15-20 perc szükséges, ezért ajánlatos a leves előtt vagy helyette salátát enni.
A sűrített rostkészítmények is éhségcsökkentő hatással bírnak, mint pl. zabkorpa, zabpehely, cornflakes, amelyet kefirbe, joghurtba keverhetünk.
Elterjedtek már por alapú, tejben vagy vízben oldódó rost, vitamin és ásványianyag készítmények (pl.Ultra Diet Quick). Magas rozstartalmuk miatt teltségérzetet, jóllakottság érzetet okoznak, lassítják a gyomorürítést, mozgásra ingerlik a beleket, és székrekedés esetén is hasznosak. Ezek a készítmények sokfajta vitamint és ásványi anyagot tartalmaznak, ezért kivédhető velük a diéták során fennálló vitamin és ásványi anyag hiánya. Nem javasolt a teljes étkezés pótlása e készítményekkel.
Kaphatóak olyan italok (pl. Nova Figura), amelyeknek szintén magas a vitamin- és ásványi anyag tartalma, de ezekkel nem szabad összekeverni azokat a különböző újságokban reklámozott csodaszereket, amelyekkel kalóriacsökkentés nélkül nem érhető el fogyás.
Különféle étvágycsökkentő gyógyszerek születtek már, amik pajzsmirigykivonatot tartalmaznak, fokozzák az anyagcserét, és ezek a hormontabletták ártalmasak lehetnek a szívre.
A ”fogyasztó" tabletták nagy része efedrin-amfetamin származék volt, amely izgatja a központi idegrendszert, és függőséget okozhat. A mellékhatásaik miatt forgalmazásukat betiltották.
Fontos megjegyezni, hogy még ilyen szerek szedése esetén is, a fogyásunk csak akkor lehet hosszú távú és eredményes, ha kevesebbet étkezünk, és mozgunk is mellé.