Az érzékkiesés azt jelenti, hogy a test egy részén nem érzékel az ember [inger]?t. Rendszerint környéki ideg károsodása vagy elfajulása miatt alakul ki, de a központi idegrendszer (agy és gerincvelő) sérülése is előidézheti.
Az érzékelés teljes elvesztése idegkárosodás jele. Ha azonban az ideg csak részlegesen sérül meg, az [érzékkies]?és is részleges lehet, amely szúrásszerű érzéssel jár.
Az érzékkiesés lehet átmeneti, amikor a [kéz]? vagy a láb vérellátása valamilyen testhelyzet, például alváskor a kéz vagy a láb elfekvése miatt időlegesen romlik. Amikor a vérellátás helyreáll, a rendes érzékelés is visszatér. Az is előfordulhat, hogy az érzékkiesés állandó és visszafordíthatatlan. Ilyen helyzet állhat elő cukorbaj, elfajulásos idegbetegség, a bőr alatti ideg sérülése, az ideg porckorongsérv miatti nyomódása, mérgek (ólom, alkoholfogyasztás és dohányzás) vagy gyógyszerek mellékhatása esetén. Ha mód van rá, a bajt kiváltó okot kell kezelni. A megromlott érzékelésű kéz vagy láb baleset elszenvedésére hajlamos, azért meg kell óvni a vágásoktól, ütésektől és más sérülésektől.