A párologtatás során az illóolajat aromalámpa vagy párologtató vízzel töltött részébe cseppentjük, ahonnan az hő hatására a helyiség légterébe párolog.
Ezzel az alkalmazási móddal kétféle eredmény érhető el:
• belélegzés által az emberi [szervezet]?re gyakorolt kedvező hatás,
• a szoba légterének felfrissítése, fertőtlenítése.
Belélegzés során az illóolajok leggyorsabban az agy limbikus rendszerére gyakorolnak jótékony hatást. A belélegzett illóolajok enyhíthetik a [fáradtság]?ot, javíthatják a [közérzet]?et, valamint segíthetik az el[alvás]?t. [Meditáció]? esetén a keleti illóolajok (a [mirhaolaj]?, vagy a [tömjénolaj]?) párologtatása, a kellemes alvás érdekében pedig a [jázminolaj]?, vagy a levendulaolaj párologtatása a megfelelő választás.
A megfázásos időszakban praktikus naponta többször is illóolajat párologtatni, hisz ezzel a levegőben terjedő kórokozók fejlődéséhez kedvezőtlen körülményeket teremtünk és az immunrendszerünk működését is serkentjük. Télen a szoba légterének fertőtlenítése céljából megfelelő választás a citromolaj, a erdeifenyőolaj, az eukaliptuszolaj, a levendulaolaj, vagy a rozmaringolaj.
A levegő frissítéséhez alkalmazható radiátorra elhelyezett [párologtató]? vagy [aromalámpa]?, de akár pumpás permetező is. Ez utóbbinál egy pumpás permetezőben 300 ml vízhez kb. 8-12 csepp illóolaj adható, majd összerázás után a keverék a levegőbe permetezhető.
Linkajánlás: A párologtatásra alklamas illóolajokról és az illóolajak vásárlásáról további hasznos információ.